Als coronamaatregelen het toestaan is in september de Ginkelse Heide weer het decor van Airborne luchtlandingen en een herdenking rondom Operatie Market Garden. Dit jaar is het 77 jaar geleden dat Operatie Market Garden in de omgeving van Ede, Renkum, Oosterbeek en Arnhem plaatsvond.
De Airborne-organisatie heeft drie grote herinneringsevenementen op het oog:
- De Heideweek Airborne Avond op 27 augustus voor veteranen en inwoners van Ede
- Rond het derde weekend in septmber de Airborne Luchtlandingen en Herdenking op de Ginkelse Heide
- Het Pegasus Wandelfestival op 25 september
Rond deze evenementen is het altijd erg druk op de locaties. Afhankelijk van de coronamaatregelen die dan gelden wordt bepaald hoe de evenementen er precies uit komen te zien. In verband met corona kon de herdenking vorig jaar slechts op beperkte schaal plaatsvinden.
Wandeltip
De Ginkelse heide in Ede ligt langs wandeling ‘ Venster op militair verleden’. Dit is wandeling 22 in de wandelgids Verassende Veluwe. Ook de wandelingen Chique landhuizen en landgoederen (wandeling 16) en Over snelweg en Schelmseweg (wandeling 24) komen langs locaties van Operatie Market Garden.
Meer informatie: